פשיטת רגל

דף הבית » השירותים שלנו » פשיטת רגל

פשיטת רגל בהליך מקוצר

המצב הכלכלי והביטחוני במדינת ישראל, קשיי המחייה, כישלון העסקים הקטנים, עליית אחוז הגירושין, וגורמים רבים נוספים יצרו מצב בו אזרחים רבים נקלעו לחובות גדולים וחיים נרדפים על ידי נושים שונים, הצורך בעורך דין פשיטת רגל הפך להכרחי להרבה אנשים. ישנן אין ספור דוגמאות המובילות ליצירת חובות שקשה להתמודד עימם ופניה להליכי הוצאה לפועל שונים רק תנציח את החובות עקב ריביות גבוהות.

עורך דין פשיטת רגל

בניגוד להליכי ההוצאה לפועל, עורך דין פשיטת רגל יכול להשיג בהליך הפשיטה צמצום ריביות ולקבל הפטר מהחובות תוך זמן קצוב. בשנת 2013 הכונס הרשמי, פרופסור דוד האן יצר רפורמה בהליכי פשיטת הרגל כאשר מטרת העל בהליך הינה להעניק לחייב הזדמנות למחוק את חובותיו. כל אזרח שנקלע לחובות מעל 17,481.54 ₪ רשאי לפנות להליכי פשיטת רגל ולמחוק את החובות תוך 18 חודשים. בהתאם לרפורמה, הליך פשיטת הרגל מונה שני שלבים: שלב הכינוס ושלב ההכרזה ומתן ההפטר. בשלב הכינוס החייב מקבל עיכוב הליכים מוחלט, הוא יכול לנהל חשבון בנק על בסיס מזומן, העיקולים וההגבלות מבוטלים והוא אף יכול לבקש לנהל עוסק מורשה במסגרת ההליך. על החייב למלא מספר תנאים על מנת לקבל את ההפטר המיוחל: לשלם צו תשלומים שנקבע בהתאם ליכולתו הכלכלית ולא לפי גובה החובות, להגיש דו"ח הוצאות והכנסות באמצעות עורך דין פשיטת רגל אחת לחודשיים, לא ליצור חובות חדשים, ולנהוג בתום לב.

ההפטר המיוחל

לאחר תקופת הכינוס, החייב מגיע לדיון הכרזה והפטר בבית המשפט המחוזי. במעמד הדיון בית המשפט יכול להעניק לחייב הפטר חלוט מחובותיו או תכנית פירעון מסודרת המהווה הפטר מותנה. הליך פשיטת רגל אשר מנוהל לא נכון יכול לגרום עינוי לחייב, "לתקוע" אותו בהליך שנים רבות או לחילופין להוביל לסגירת ההליך בעניינו עקב ניצול לרעה. ישנה חשיבות עצומה לייעוץ משפטי על ידי עורך דין פשיטת רגל לאורך כל שלבי ההליך, בהגשת הדו"חות, בהכנה לחקירה אצל המנהל המיוחד, בביטול העיקולים וההגבלות, בהודעות לנושים על צו הכינוס וכמובן בדיון ובבקשת ההפטר.

Show Comments