עורך דין תעבורה

כולנו מבלים זמן רב בכבישים, בין אם כנהגים ובין אם כהולכי רגל. זוהי גם אחת הסיבות שעבירות תנועה הן בין העבירות הנפוצות ביותר בישראל. אז למי ניתן לפנות כאשר אנחנו זקוקים לייעוץ משפטי בתחום התעבורה?

מה עושה עורך דין תעבורה?

אז כפי שכבר בטח הבנתם, עורך דין תעבורה עוסק בכל תחומי המשפט הנוגעים לתנועה בכלי רכב. אם למשל נעצרתם על ידי שוטר, או קיבלתם דוח בגין עבירה מסויימת, הכתובת אליה אתם צריכים לפנות היא אל עורך דין תעבורה. 

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם, מתי יש צורך לפנות אל עורך הדין ומתי המקרה קל מדי, וכמובן לאיזה עורך דין לפנות? בהמשך המאמר נענה על כל השאלות הללו. 

אילו עבירות תנועה מצריכות התערבות עורך דין?

אז נכון, לא כל פעם שנעצרנו בכביש על ידי שוטר תגרום לנו לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ משפטי, אך כמובן שקיימים מקרים בהם אנו ממליצים לכם לפנות לעורך דין לתעבורה

אם למשל קיבלתם נקודות בעקבות עבירת תנועה, אתם צריכים לשים לב שמדובר בעונש שיכול להיות חמור ולהוביל אפילו לשלילת הרישיון. אם קיבלתם מספר רב של נקודות עליכם לפנות לעורך דין על מנת שיעזור לכם להבין מה צריך להיות הצעד הבא שלכם. כמובן שאם נקלעתם לתאונה כדאי יהיה להתייעץ עם עורך דין, ובטח אם קיבלתם זימון לבית משפט לאחר העבירה. כל עבירה שיכולה להשפיע עליכם ועל הרישיון שלכם לטווח הארוך צריכה להעיר אצלכם נורה אדומה ולגרום לכם לפנות במהרה לעורך דין מנוסה בתחום.

איך בוחרים עורך דין תעבורה?

קודם כל חשוב שתדעו כי במקרה ואתם צריכים ייעוץ בתחום התעבורה עליכם לפנות אך ורק לעורך דין שזהו תחום ההתמחות שלו. לא לכל עורך דין יש את הידע ואת הניסיון בתחום כפי שיש לעורך דין מנוסה בדיני תעבורה ולכן יש חשיבות רבה להתמחות של אותו עורך דין ולתחומי העיסוק שלו. אז עכשיו רק נותר לכם לבחור עורך דין מבין המבחר הרב שיש. איך עושים את זה?

דגשים בבחירת עורך דין תעבורה

קודם כל, אתם צריכים שעורך הדין שלכם יהיה מאוד זמין עבורכם. העניינים המשפטיים מעורבים בהמון בירוקרטיה, ואתם צריכים להיות מעודכנים בכל שלב ושלב, לכן תקשורת וזמינות של עורך הדין היא קריטית. 

כמו כן, חשוב למצוא עורך דין שתרגישו בנוח לדבר איתו ולשתף אותו, על מנת שכל המידע יהיה גלוי והוא יוכל לעזור לכם כמו שצריך. 

תמיד מומלץ גם לשמוע חוות דעת נוספות, בעיקר של לקוחות קודמים. אם אתם קוראים ביקורות חיוביות רבות על עורך הדין כנראה שאתם בידיים טובות ואין לכם מה לחשוש. נסו להבין את המוניטין של אותו עורך דין בתחום שלו על מנת לוודא שאתם אכן מקבלים את הטוב ביותר. 

עורך דין תעבורה
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם